OyuncuForum(Metin2-Knıgt-Sanalika Vb)
Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  8cauba10
Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  8cauba10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu

2 posters
YazarMesaj
Starce
Seviye 1
Seviye 1
Starce

Konu Sayısı : 66

Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  Empty
MesajKonu: Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu    Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  I_icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 11:17 am

Öncelikle herkese merhaba.

Şimdiden söyleyeyim, sıkıcı olabilir fakat okumanızda yarar var.

Şimdi, Bedensel Savaş becerilerine(skillerine) hangi sırayla puan vermeniz gerektiğini anlatıcam. Tabi ki de kendiniz istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz ama aşağıda yazdıklarım sizin için daha faydalı olacaktır.

Beceride ustalaşma(masterleme) sırası:

1- Çoğu kişinin dediği gibi ilk olarak ustakaşmanız gereken beceriniz hava kılıcı.
Çünkü: Bedensel savaşçıyı, zihinsel savaştan ayrı tutan en önemli becerisi budur. Bu beceriniz sizin saldırı hasarınızı arttırır. Bu hem canavar ve/veya yaratık türü canlıları yok etmenizi kolaylaştırır, hem de zihinsel savaşçıların güçlü beden becerisine karşı size yardım edicek en önemli becerinizdir.

2- Bazı kişiler kılıç çevirme dese bile ben ikinci ustalaşıcağınız becerinin öfke olduğunu düşünüyorum.
Çünkü: Seviyeniz(leveliniz) gittikçe artıcak. Seviyenizin artmasıyla birlikte giyilen kalkan ve zırhlar sizin hareket hızınızı düşürecektir. "Ama yeni açılan ayakkabılar benim hareket hızımı korur." demeyin! Evet, seviyenizle gelen yeni ayakkabılar hareket hızı verebilir fakat yinede hareket hızınızı korumaya yetmez. Hava kılıcı ve çift-el silah birleştimi çok güçlü olur fakat yinede seri vurmanız gerekmektedir. Rakibiniz kılıç giyerek kendisine yaklaşmanıza izin vermeyebilir ve sizi sürekli geri fırlatır.

3- Beceri kitaplarının fiyatı ucuz diye başka becerileri seçmeyin kılıç çevirme'de ustalaşın.
Çünkü: Kılıç çevirme işe yarıyor ki Beceri Kitaplarının fiyatı yüksek. Kılıç çevirme Bedensel savaşın en çok hasar veren becerisidir. Bununla birlikte menzili içindeki(çoklu hedef) her canlıya saldırabilmeside bunu önemli yapan etkenlerden birisidir. Eğer hasarı arttırmak istiyorsanız bu beceriyi hava kılıcı ile birlikte kullanın. Tabi ki kritik ve delici vuruş sayesindede hasarı arttırabilirsin. Tabi ki bu her seferinde etkili olmaz.

4- Bence dördüncü ustalaşıcağımız beceri 3 yönlü kesme.
Çünkü: Beceri Kitapları ucuz diye demiyorum ama artık o da nedenlerimden biri oldu. Aslında benim tek nedenim beceri kitaplarının ucuzluğu. Yüksek seviyeli(70-90) gördüğüm kişilerin 4. masteri 3 yönlü kesme. Neden yaptıklarını bilmiyorum ama bi bildikleri vardır. Ona eminim. Onlar öyle güçlüyse sizde bu şekilde neden güçlü olamayasınız. Ben 4. becerinizi 3 yönlü kesme yapın derim ama bir kez daha hatırlatıyım ilk başlarda size benim yöntemimi uygulamak zorunda değilsiniz. Ben sadece doğru yolu gösteriyorum ama seçim her zamanki gibi size kalmış.

5- Benim yolumda başka ustalaşıcağınız beceriniz kalmadığı için hamle tek çareniz.
Çünkü: Son ustalaşacağınız beceriniz olduğu için sanırım bir neden söylememe
gerek kalmadı.

Not: Arkadaşlar, bazıları 16'da masterim oldu der ama kesinlikle yalandır. İnanmayın!
Beceriler 17-20 arasında master olur. Bunların ihtimalleri var galba ama kimse kesin olarak bir ihtimal yüzdesi söyleyemez. Söylerselerde inanmayın sallıyolar.
Becerilerin üstünde "Max.(17-20)" yazar. Bu, becerilerin ustalaşma dereceleridir. Ve ustalaştığınız bir becerinin üzerinde ise "Max.(7-10)" yazar. Buda, o becerilerde grand masterleşme(büyük ustalaşma) dereceleridir. Bunlarında ihtimalleri var mı, yok mu bilinmiyor. Olsa bile ihtimal yüzdesi bilinmiyor. Şu yüzdeyle grand master olur diyen varsa inanmayın sallıyolar.

Şimdi geldik stat/statüs(karakter) puanı dağılımına.

Şimdi, stat/statüs puanlarınızı nasıl vermeniz gerektiğini anlatıcam. Tabi ki de siz istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz fakat aşağıya yazdıklarım sizin için daha faydalı olacaktır.

1- Bazıları önce STR bazıları da önce VIT derler. Ben dediklerine saygı duyuyorum. Hatta bununla ilgili oyun tecrübem de var.
Ben sırf VIT vermiştim, sonra sırf STR'ye veriyordum. 42. seviyeydim. 38. seviye bir adam bana Vs. attı, elinde baltalı mızrak vardı. Manevi kılıcını yaktı ve bana kılıç dansıyla vurdu. Üstümde Ejderha Plaka Zırh olmasına rağmen yarı HP'm gitmişti. Beni kesti. Nickini vermiyorum. Çünkü, hile bulunduran bir sitede nicki yazması riskli olabilir ve olmasada adam bunu okuyup benim kim olduğumu anlamasın, rezil olurumxD.
Bu yüzden önce STR'yi 25 yapıp sonra bir VIT, bir STR, bir VIT, bir STR gitmenizin sizin için daha uygun olacağını düşünüyorum.

2- Bazıları DEX'in çevikliği arttırdığını söyler. DEX denince akla genellikle savunma gelir. Ninjaların DEX'e verdiklerini ve çok çevik olduklarını göz önüne alırsak. DEX'in çevikliği arttırdığını söyleyebiliriz. "Ama ninjalar VIT'ede veriyorlar." demeyin! Bizlerde(savaşçılarda) VIT veriyoruz ama çevikliğimiz artmıyor. Geriye tek DEX kalıyor ki 100% DEX çevikliği arttırıyor. Kırmızı içine aldığım gibi ikinci dolduracağınız karakter puanı bölümü DEX.
Sakın yanlış anlamayın! Aslında DEX üçüncü vericeğiniz statüs bölümü. Ben vereceğiniz birinci ve ikinci(STR ve HP) statüs bölümünün ikisinide 1'e yazdım.
3- Geriye kalan tek statüs INT olduğu için ona vermeniz şart. INT yani SP(Zihin Gücü)'nin potları hem pahalıdır hem de az SP verirler(kırmızı potların HP'ye verdiği miktara göre).
Sakın yanlış anlamayın! Aslında INT dördüncü vericeğiniz statüs bölümü. Ben vereceğiniz birinci ve ikinci(STR ve HP) statüs bölümünün ikisinide 1'e yazdım.
You Lose..!
Seviye 2
Seviye 2
You Lose..!

Konu Sayısı : 1315

Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  Empty
MesajKonu: Geri: Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu    Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu  I_icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 11:22 am

teşekkürler.. Smile
https://oyuncu.canadaboard.net

Bedensel Savaşçı Karakter Gelişim Kılavuzu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 61 level bedensel çar tanıtımı..
» Savaşçı rehberi
» Bedavacının Web Sitesi Tasarım Kılavuzu
» 39 Level Savaşçı Estergon
» Savaşcı Soru-Cevap Köşesi